>>STRONA ARCHIWALNA ZSAiO W SWAROŻYNIE<<

archiwum

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ 2015/2016

Tradycyjnie w naszej szkole odbywaj¿ si¿ coroczne Mistrzostwa Szko¿y w Pi¿ce Siatkowej. W tym roku do rozgrywek zg¿osi¿y si¿ reprezentacje 12 klas. Wszystkich tych, kt¿re chcia¿y si¿ dobrze bawi¿ i przyst¿pi¿ do wsp¿¿zawodnictwa sportowego po¿¿czonego z rozrywk¿. Mecze rozgrywali¿my systemem pucharowym (przegrany odpada) do dw¿ch wygranych set¿w. W przypadku remisu, w trzecim secie obowi¿zywa¿ tie-break do 15 punkt¿w.

Kibice dopingowali swoich zawodnik¿w lub tylko faworyt¿w w doskona¿y spos¿b mobilizuj¿c zespo¿y do gry. Na wyr¿¿nienie zas¿uguj¿ uczniowie klasy II C4, kt¿rzy potrafili mobilizowa¿ dru¿yny do gry w spos¿b, jakiego nie powstydzi¿yby si¿ zespo¿y ligowe. Wszyscy chcieliby takich kibic¿w mie¿ po swojej stronie. Brawo dla klasy II C4.
Rozgrywki zacz¿li¿my w ostatnich dniach marca i 12.04.2016 odby¿y si¿ WIELKIE MECZE, o trzecie i pierwsze miejsce. Na trzeciej godzinie lekcyjnej odby¿ si¿ mecz pomi¿dzy I A i II C4 (21:25; 25:21). Dopiero tie-break rozstrzygn¿¿ wynik meczu, w kt¿rym wygra¿a klasa II C4 15:10 i w ten spos¿b zdoby¿a III miejsce w Mistrzostwach Szko¿y w Pi¿ce Siatkowej.
Na sz¿stej godzinie lekcyjnej odby¿ si¿ mecz fina¿owy. Na deskach parkietu stan¿¿y klasy III Lo i IV D4. Przez ca¿y turniej klasa IV D4 startowa¿a w os¿abionym, 5-cio osobowym sk¿adzie. Przeciwnicy w my¿l idei fair play grali r¿wnie¿ w os¿abionych sk¿adach. W ostatnim rozgrywanym meczu, klasa III Lo r¿wnie¿ wyst¿pi¿a w sk¿adzie 5-cio osobowym.
Ka¿dy set trzyma¿ w napiciu. Ostatecznie IV D4 ( w sk¿adzie: Kamil Lamek, Patryk Sitkowski, Patryk Steba, B¿a¿ej Legawiec, Dawid Mielewczyk) wygra¿a 25: 22 i 25:19 i w ten spos¿b zdoby¿a ju¿ po raz drugi z rz¿du tytu¿ Mistrza Szko¿y w Pi¿ce siatkowej.